ביובית בזכרון יעקב – ביובית חדרה

הביובית הן משאיות מיוחדות שעליהם מורכבת משאבה רבת עוצמה ומיכל גדול לאגירה. הביובית משמשת למגוון מטרות לשאיבת ביוב בבורות ביוב ובבורות שומן, לשטיפת קווים, לטיפול בבורות שומן, לטיפול בהצפות, להפרדת דלקים, ולטיפולי אחזקה של מערכת הביוב. עבודת הביובית מתבססת על המשאבה היוצרת ואקום בעוצמה גבוהה השואב אל מיכל האגירה את הפסולת או כל חומר אחר שיש צורך לשאוב.

מלא פרטים ואנו מתקשרים

איך פועלת הביובית?

הביובית היא משאית שעליה מורכבת משאבה רבת עוצמה ומכל. תפקיד המשאבה הוא לדחוף את המים אל תוך הצנרת בלחץ גבוה. המים המוזרמים בלחץ גבוה מצליחים לפתוח סתימות במערכת הביוב, גם סתימות מורכבות הנמצאות בעומק המערכת.

הביובית יעילה גם בניקוי קווי ביוב. באמצעות צינור ארוך, עד כמאה ושישים מטרים, היא יכולה להגיע אל עומק הצנרת, גם למקומות צרים ומפותלים.

לביובית יש יכולת שאיבה של אלפי ליטרים בדקה, היא מצליחה לפתוח את סתימות הביוב במהירות, לשטוף ולנקות את קווי הביוב ולמנוע ריחות עזים.

ביובית בזכרון יעקב וחדרה – למי זה מיועד?

יש מספר סקטורים אשר משתמשים בביובית וביניהם מפעלים, רשויות  מקומיות, מוסדות גדולים וגם המגזר הפרטי.

החוק מחייב את המפעלים היצרניים להחזיק בורות ספיגה וניקוז לקליטת הפסולת הנוצרת במהלך עבודת הייצור. כדי שהפסולת לא תגלוש מעל לשפת הבור יש צורך לפנות לרוקן את בורות הספיגה מעת לעת, פינוי זה מתבצע באמצעות הביובית.

מוסדות רבים כמו בתי מלון, בתי אבות, בתי חולים ובתי ספר מחוברים אומנם אל מערכת הביוב העירונית, אך הם מפנים פסולת בכמות גדולה, ולכן כל מוסד חייב להתקין בור ספיגה נוסף על החיבור את מערכת הביוב העירונית. את בור הספיגה יש לפנות אחת לתקופה באמצעות ביובית.

הרשויות המקומיות משתמשות בביובית לניקוי ולתחזוקת מערכת הביוב העירונית. כאשר מתרחשות סתימות במערכת הביוב העירונית, הביובית נקראת לעזרה, היא שואב בעוצמה גבוהה את מי השופכין הנמצאים במערכת הביוב ויחד עם המים נשאבים גם הגורמים לסתימה, הסתימה נפתחת והמערכת חוזרת לתפקוד תקין.

פרטי פסולת רבים עלולים להידבק אל דפנות צנרת הביוב הביתית, לגרום לסתימות ולריחות צחנה עזים. שטיפת קווי הביוב תפתח סתימות קיימות, תמנע סתימות בעתיד ותנטרל את הריחות הבלתי נעימים הבוקעים מצנרת הביוב. גם במקרים של הצפות בבניינים פרטים, במרתפים, בחניונים ובמוסדות ציבור, הביוב תשאב את המים ותמנע הצפות חוזרות.

כאשר בור שומן אינו נשאב, מאוד מהר תתרחש סתימה, ולכן חשוב לשאוב באמצעות הביובית את בורות השומן אחת לשלושה עד ארבעה שבועות. באמצעות לחץ השאיבה הגבוה, הביובית מסוגלת לשאוב בורות שומן עמוקים, גם עד לעומק של עשרים מטרים.

כאשר מתרחשת הצפת מים בחניונים תת קרקעיים, מרתפים, פיר מעלית, מקלטים ובמקומות נוספים, הביובית תבצע את שאיבת המים בעוצמה גבוהה, ביעילות ובמהירות.