ביובית חירום

מערכת הביוב זו מערכת מורכבת מאוד מערכת וגם אם נשמור ונתחזק אותה באופן קבוע, תמיד מתרחשות בה תקלות רבות בשל תדירות השימוש הגבוהה במערכת. כדי לדעת לתת מענה לבעיות המתעוררות במערכת הביוב יש צורך באנשי מקצוע מנוסים ומיומנים ובציוד מיוחד, עדכני ויקר.

מלא פרטים ואנו מתקשרים

 

הביובית היא אחד מכלי העבודה היעילים ביותר המשמשת אותנו לפתיחת סתימות במערכת הביוב. הביובית זו משאית שעליה מורכבים מיכל גדול לאיסוף מי השפכים, צינור ארוך, משאבה רבת עוצמה ולעתים גם מצלמה עם סיב אופטי למקרים שבהם יש צורך לצלם ולמפות את מערכת הביוב מבפנים.

הביובית משמשת אותנו למצבים רבים וכל חברה מקצועית המעניקה שירותי אינסטלציה מחזיקה ביובית חירום כדי לתת מענה מידי למצבי חירום כמו הצפות ועוד.

ביובית חירום – תשעה דברים שחשוב לדעת

ביובית חירום היא ביובית גדולה עם משאבה מיוחדת ורבת עוצמה המסוגלת לבצע שאיבה של הצפות קשות ביותר. זוהי ביובית המסוגלת להגיע בכל רגע נתון לכל מקום שאליו היא תוזעק ולתת מענה למצבים רבים כמו מפגעים תברואתיים העלולים להזיק לבריאות של התושבים או לפגוע באיכות הסביבה.

ביובית חירום תבוא לעזרתנו גם במצבים שבהם יש צורך לשאוב בדחיפות מים מחניונים תת קרקעיים, ממרתפים, מפיר של  מעליות ועוד. הודות לעוצמה של המשאבה המותקנת בביובית, תצליח הביובית לשאוב במהירות כמויות גדולות של מים ולמנוע נזקים בלתי הפיכים לתשתיות השונות.

הביובית מסייעת לנו לשאוב בורות רקב ודלק. בורות הרקב נמצאים בדרך כלל בסביבה הפרטית או בסביבה העסקית ואילו שאיבת בורות הדלק נדרשת בתחנות דלק או בחברות העוסקות באספקת דלק ואנרגיה.

החוק מחייב בעלי מסעדות ומפעלים שונים לאגור את השומן המצטבר בבורות שומן מיוחדים. כאשר השומן מצטבר בכמות גדולה בבור השומן, יש צורך בביובית כדי לשאוב את הכמויות הגדולות של השומן.

ביוב סתום הוא אחד המפגעים הקשים הפוגעים באיכות הסביבה ועלולים לגרום גם לנזקים בריאותיים. כאשר מערכת הביוב סתומה והביוב עולה על גדותיו ויוצא על פני האדמה, הצחנה והסירחון הנוצרים כתוצאה מההצפה גדולים ועלולים לגרום לבעיות רבות ולנזקים בלתי הפיכים. בכל מקום של סתימה במערכת הביוב או הצפה של מי הביוב, ביובית החירום תגיע מיד, תשאב את הביוב העולה על גדותיו ותזרים מים בלחץ גבוה אל צנרת הביוב הנמצאת במעבה האדמה, תפתח את הסתימה ותחזיר את המערכת לתפקוד תקין.

בבתים ישנים ובמפעלים נמצאים בורות ספיגה אשר קולטים את מי השופכין ואת הפסולת המתנקזת אל מערכת הביוב. כאשר בורות הספיגה מתמלאים יש צורך בביובית כדי לרוקן אותם. לא אחת הפסולת הנמצאת בבורות הספיגה עולה על גדותיה, מציפה את האזור, גורמת לצחנה, למפגעים תברואתיים, לנזקים בריאותיים ולפגיעה באיכות החיים. במקרים כאלו, ודומים, ביובית החירום תגיע במהירות ותיתן מענה מידי ומקצועי לבעיה.

יש סוגים שונים של ביוביות, ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בעוצמת השאיבה שלהן, בנתונים הטכניים, במידות הפיזיות ובשימושים השונים.

יש סוגים שונים של משאבות המורכבות על הביובית. הלחץ של המשאבה הממוצעת הוא מאה אטמוספרות עד לשבע מאות אטמוספרות במשאבות חזקות במיוחד. על ביובית החירום מורכבות, בדרך כלל, המשאבות בעלות העוצמה הגבוהה ביותר כדי לתת מענה מידי לכל מצב חירום העלול להוות סכנה לאנשים ולתשתיות השונות.

יש מצבי חירום במקומות שבהם אין גישה לביוביות גבוהות או רחבות. במצבים אלו מגיעה לעזרה ביובית החניונים. ביובית החניונים נקראת ככה על שם הממדים הקטנים יחסית של המשאית בגובה וברוחב, ממדים המאפשרים לביובית להיכנס לחניונים או לכל מקום שבו התקרה נמוכה, המעברים צרים ואפשרויות התמרון של  ביובית גדולה כמעט בלתי אפשריים.