משאית ביובית

מערכת הביוב היא מערכת תת קרקעית האחראית על פינוי מי השופכין והפסולת ממבנים ציבוריים, מבתי עסקים, ממפעלי תעשייה ומהבתים הפרטיים אל המכונים לטיהור מי השופכין. תקלות רבות מתרחשות במערכת הביוב כמו סתימות, הצפות ועוד, כאשר מתרחשת תקלה, הביובית נקראת מיד לעזרה.

מלא פרטים ואנו מתקשרים

 

 משאית ביובית – נא להכיר את הביובית

הביובית היא משאית שעליה מורכבת משאבה רבת עוצמה, מיכל המשמש לאגירת מי השופכין או לאחסון מים נקיים המיועדים לשטיפת צנרת הביוב וצינורות במידות שונות. יש משאיות בגדלים שונים. יש משאיות גבוהות המיועדות לשימוש בשטחים פתוחים ויש משאית ביוב נמוכה המיועדת לשימוש במרתפים, במקלטים או במקומות נוספים עם תקרה נמוכה.

הביובית עובדת בצורה פשוטה ויעילה. כאשר מתרחשת סתימה בצנרת הביוב, מחברים את הצינור הנמצא על הביובית אל המשאבה ומזרימים למערכת הביוב מים בלחץ גבוה. המים מותזים במהירות והם מצליחים לפורר את החומרים שגרמו לסתימה ולנקות היטב את צנרת הביוב מכל החומרים שנדבקו אל דפנות הצינורות.

משאית ביובית – למה היא מיועדת?

משאית ביובית מיועדת לפתיחת סתימות בצנרת הביוב. מי השופכין מורכבים מנוזלים שבהם מעורבים חומרים שונים שאינם מתכלים במים, שומנים, צמחייה רקובה ועוד. החומרים המוצקים נדבקים אל דפנות הצנרת וגורמים לסתימה. כאשר מתרחשת סתימה במערכת הביוב, הביובית תהיה אחת מהכלים היעילים ביותר שבהם ייעזר האינסטלטור לפתיחת הסתימה.

הביובית מסייעת גם במקרים שבהם מתרחשת הצפה כמו הצפה במקלט, הצפה בחניונים, הצפה בפיר המעלית ועוד. באמצעות המשאבה המותקנת על המשאית אפשר לשאוב בעוצמה רבה את עודפי המים שגרמו להצפה ולרוקן אותם בתוך המכל הנמצא על הביובית.

הביובית מסייעת לאחזקה תקינה של מערכת הביוב. כדי ליהנות ממערכת ביוב יעילה ומתפקדת עם מינימום של תקלות, חשוב לבצע ניקוי יסודי של המערכת אחת לתקופה. בעזרת הביובית אפשר להזרים אל צנרת הביוב מים בלחץ גבוה  שינקו את כל הפסולת המצטברת בצנרת הביוב וימנעו סתימות רבות.

החוק מחייב מפעלי תעשיה, בתי חולים, בתי מלון, בתי אבות וכל מוסד המזרים כמות גדולה של מי שופכין להתקין בור ספיגה בחצר ולרוקן אותו אחת למספר חודשים כדי מנוע הצפה, ריחות בלתי נעימים ומפגעים תברואתיים. הביובית שואבת אחת לתקופה את פסולת השופכין מבור הספיגה אל המכל המותקן עליה ומשנעת את הפסולת אל המכון לטיהור שופכין.

הרשויות המקומיות משתמשות בביובית כדי לנקות אל מערכת הביוב העירונית אחת למספר חודשים ולמנוע סתימות, ריחות צחנה ופגיעה באיכות הסביבה. בדרך כלל מנקים את מערכת הביוב העירונית בסתיו, מיד לאחר הגשמים הראשונים אשר מזרימים אל המערכת עלים, חול ולכלוכים רבים העלולים לסתום אותה.

לסיכום, כל חברת אינסטלציה מקצועית מחזיקה משאית ביובית. בעזרת הביובית אפשר להציע שירותים שונים הן למגזר הציבורי והן למגזר הפרטי כמו פתיחת סתימות, ניקוי קווי הביוב, שאיבה של הצפות מים ועוד.