פתיחת סתימות בעכו ובנהריה

כל מי שחווה סתימות מכיר את ההרגשה הבלתי נעימה ואת עוגמת הנפש המתלווה אליה. כאשר המים בכיור או באמבטיה לא  מתנקזים, שגרת החיים משתבשת, המים העומדים מפיצים ריחות בלתי נעימים ועלולים לגרום למפגע תברואתי ובמקרים רבים גם להצפות.

פתיחת סתימות היא עבודה של מקצוענים, אך אם הסתימה קלה, תוכלו לעתים לפתוח אותה בעצמכם ולחסוך את שכר טרחת האינסטלטור, אם לא הצלחתם לפתוח אותה לבד, אל תהססו, הזמינו מיד אינסטלטור מקצועי שיפתח את הסתימה ויחזיר את המערכת לתפקוד תקין.

מלא פרטים ואנו מתקשרים

 

פתיחת סתימות בעכו ובנהריה – הכול על סתימה בכיור, סתימה באסלה וסתימות בביוב

סתימות בכיור נוצרות בדרך כלל מחדירה של שאריות מזון אל צנרת הניקוז. ברוב המקרים הסתימות קרובות אל פתח הניקוז ואפשר לנסות לפתוח אותן לבד.

מלאו מחצית מהכיור במים חמים וקחו פומפה והצמידו אותה אל פתח הניקוז. הצמדת הפומפה אל פתח הניקוז תגרום ליצירת ואקום אשר ימשוך את הגורמים לסתימה החוצה וישחרר את הסתימה.

כאשר הסתימה קשה יותר, יש להשתמש בספיראלה. הספיראלה היא צינור גמיש המוכנס אל עומק הצנרת. את הספיראלה מסובבים באמצעות ידית מיוחדת, הצינור מסתובב ומצליח לפרק את הסתימה. אינסטלטורים מקצועיים משתמשים בספיראלות חשמליות יקרות, אך במקרים רבים גם הספיראלה הידנית תהיה יעילה.

במדפי הסופרמרקט ובחנויות לחומרי הבניין אפשר לקנות תרסיסים עם חומרים כימיים המיועדים לפתיחת סתימות. התרסיסים האלו יעילים והם אכן מצליחים לפתוח סתימות רבות, אך יש להם גם חיסרון, השימוש בחומרים הכימיים עלול להזיק לצנרת.

סתימות באסלה נוצרות כתוצאה מחדירה של חומרים לא מתכלים אל האסלה ואל צנרת הביוב. כאשר המים באסלה אינם יורדים, רוקנו את האסלה ממים ונסו לשחרר את הסתימה בעזרת הפומפה. דרך נוספת לשחרור סתימות באסלה היא בעזרת הספיראלה. אם הסתימה קלה, תצליחו לשחרר אותה בעצמכם ללא התערבות של אינסטלטור מקצועי.

סתימות ביוב הן הסתימות הקשות והמורכבות ביותר לשחרור והן דורשות התערבות של אינסטלטור מקצועי. אינסטלטור מקצועי יפתח סתימות בביוב באמצעות כלי מיוחד, הביובית.  הביובית היא משאית שעליה נמצאים צינורות במידות שונות, מכל לאגירת מים ומשאבה הפועלת בעוצמה גבוהה. באמצעות הזרמת מים בלחץ גבוה, שוטפים את הצינור, מפוררים את הסתימה ושואבים את הפסולת אל תוך מכל האגירה.

 פתיחת סתימות בעכו ונהריה בעזרת חומרים טבעיים

אם יש לכם סתימות קלות בבית, תוכלו לפתוח אותן בעזרת חומרים טבעיים הנמצאים בכל בית.

סודה לשתייה וחומץ יצליחו לפתוח סתימות רבות. פזרו סודה לשתייה בכמות נדיבה על פתח הכיור, המתינו מספר דקות ושפכו כוס חומץ. חכו שוב עשרים דקות ושפכו שוב כוס חומץ נוספת. השילוב של החומץ והסודה לשתייה יצליחו למוסס את החומרים שגרמו לסתימה וישחררו אותה.

עשו לכם מנהג קבוע, אחת למספר שבועות הרתיחו מים ושפכו את המים הרותחים אל פתח הניקוז. המים יפתחו סתימות קלות וחדשות, ינקו את הצנרת וימנעו ריחות בלתי נעימים.