שאיבת ביוב

שאיבת ביוב ותקלות במערכת הביוב הם בין התקלות הפחות נעימות, כל עוד מערכת הביוב מתפקדת היטב, אנו נהנים ממערכת יעילה ומתנאי היגיינה ברמה גבוהה, אך ברגע שמתרחשת תקלה במערכת הביוב, שגרת החיים משתבשת, הביוב עלול לעלות על גדותיו, לגרום לריחות עזים, לזיהומים, לסכן את הסביבה ואת בריאות הציבור. בכל מקרה של הצפת ביוב, חשוב לפנות אל חברה מקצועית בעלת ציוד מתאים וצוות מקצועי כדי לבצע את העבודה במקצועיות ובהצלחה.

מלא פרטים ואנו מתקשרים

שאיבת ביוב – נא להכיר את הביובית

מערכת הביוב בישראל נותנת מענה לכחמש מאות מיליון קוב של נוזלי ביוב. ברוב המקומות קיימת מערכת ביוב מודרנית המזרימה את השפכים מהכיור הביתי ומהאסלה אל המכונים לטיהור השופכין, אך עדיין ישנם מספר מקומות שבהם מי הביוב נאספים אל בורות ספיגה. כאשר בורות הספיגה מתמלאים, הם מציפים את האזור שמסביבם ויוצרים מפגע תברואתי חמור.

את בורות הספיגה שואבים באמצעות רכב הביובית.

ביובית היא משאית שעליה מותקנת משאבה  רבת עוצמה, מכל אגירה ומספר צינורות. את הצינורות מחדירים אל תוך בור הספיגה ובעזרת המשאבה שואבים את תכולת הבור אל תוך מכל האגירה המותקן על גבי המשאית. במקומות שבהם עדיין משתמשים בבורות ספיגה רצוי לבצע את שאיבת הביוב אחת לתקופה באופן קבוע.

כאשר מתרחשת סתימה במערכת הביוב הביתית, אפשר לשחרר אותה בעזרת פומפה או בעזרת ספירלה, אך כאשר הסתימה נמצאת בצנרת הביוב הציבורית, אפשר יהיה לפתוח את הסתימה בעזרת הביובית. את צינור הביובית מניחים בתחילת קו המים ומתחילים להזרים מים בלחץ גבוה. כאשר המים מגיעים אל הסתימה הם מפוררים אותה וכך אפשר לשאוב את הגורמים לסתימה יחד עם מי השופכין.

צנרת הביוב נסתמת ממגוון סיבות, חדירה של גורמים בלתי מתכלים אל צנרת הביוב, חדירה של בטון או גורמים נוספים המקשים על הזרימה או חדירה של שורשים אל מערכת הביוב. יתרונה של הביובית הוא בשתי הפעולות שהיא מבצעת, האחת, שאיבת מי השופכין ופתיחת הסתימה והשנייה שטיפה של צנרת הביוב. הביובית מזרימה את הצנרת מים בלחץ גבוה אשר פותחים את הסתימה ושואבים את תכולת הצנרת אל מכל האגירה. לאחר שחרור הסתימה שוטפים את הצנרת משאריות פסולת שנדבקו אל הצנרת והצרו את מעבר המים ומחזירים את הצנרת לתפקוד תקני.

בכל מקרה של התפוצצות צינור מים או צינור ביוב, שאיבת המים מתבצעת באמצעות הביובית. היתרון של הביובית הוא ביכולת ההתאמה שלה לתנאי השטח. יש ביוביות נמוכות המתאימות לחניונים ולמרתפים בעלי תקרה נמוכה ויש ביובית גבוהות יותר המתאימות לשאיבת ביוב בשטח פתוח. מיקום ההצפה קובע את אופי הביובית ואת תנאי העבודה.

גם הצינורות הנמצאים על הביובית מגיעים בגדלים שונים, בקוטר שונה ובמידות אורך שונות, כך שהביובית תוכל לתת מענה לכל מיקום ולכל סוג של הצפה.