sli-111
flooding
sli-222
sli-333
Water Pumping
1

יש לך בעיות ניקוז? הביוב עלה? 
השאר פרטים ונחזור אליכם בהקדם 

או חייגו עכשיו  0526251666 | 046444085 | 050-377-7903למה לבחור בביובית הקריה?

חברת ביובית הקריה מציעה פתרונות אינסטלציה משוכללים לפתיחת סתימות ושמירה על תקינותה של מערכת הביוב.
החברה מציעה שירותים רבים במגוון אזורים שונים בארץ: איתור נזילות במצלמה טרמית, תחזוקת קווי ביוב, שאיבת שומנים מבורות שומן, שטיפת קווי ביוב בלחץ גבוה, התקנת כלים סניטריים ועוד. החברה מציעה שירותים הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי, ועובדת עם בעלי מקצוע מתחומים שונים – קיבוצים, מסעדות, בתי מלון ועוד.

הצוות המקצועי של החברה נענה לקריאות לקוחותיו בכל עת וניתן לקבל שירותי ביובית בכל הארץ, בין אם מדובר בקריאה דחופה עקב ביוב שנסתם או שירותי ביובית שונים, ובין אם מדובר בלקוח המעוניין בהתקשרות שנתית על בסיס קבוע במטרה לבצע תחזוקה שוטפת לקווי האינסטלציה.
הביובית היא משאית מאסיבית שנועדה לשאוב לא רק את תכולתו של הביוב, אלא גם את תכולתם של בורות נוספים המיועדים למי השופכין כמו בורות שומן, ספיגה, דלק, רקב ועוד, שכן הביובית בנויה מחומרים חזקים, והיא מסוגלת להעביר גם חומרים שומניים ודליקים אל מקום הטמנה מורשה בהתאם לחוק.

איתור תשתיות

טיפול בבעיות מורכבות

אחזקה שוטפת

שרות אמין ואדיב

מחזור ירוק

החברה מפעילה שירותי ביובית במקומות שונים בארץ -

כל בית מחובר אל מערכת ביוב המאפשרת לנו לנהל את שגרת היום יום שלנו ללא הפרעות. תפקידה העיקרי של המערכת הזו הוא לנקז את הפסולת ומי הביוב אל תוך מכון לניהול שפכים. הצורך למצוא פתרון יעיל ואיכותי למי השופכין הטריד רבים בימים עברו. כך למשל, ברומא העתיקה השתמשו במערכת ביוב מורכבת שנועדה לנקז את השפכים לנהר הטיבר. בימי הביניים אספו מים משומשים באמצעות נתיבי מים אשר כוסו ושימשו כמערכת ביוב. היום מתפקדת מערכת הביוב במלוא עוצמתה, אם כי לעתים היא עלולה להיסתם ולהצריך את התערבותם של אנשי מקצוע.
 

כשהביוב נסתם בבניין כלשהו, הוא מונע מדייריו לנהל שגרת חיים תקינה. עד מהרה מבחינים הדיירים בריח רע שעולה מתוכו, ולעתים מים עכורים עולים אל כיור המטבח של אחת הדירות וחוסמים אותו. סימנים אלה פוגעים באיכות החיים, ומעל לכל הם מעידים על כך שיש לקרוא לאנשי מקצוע המבצעים פתיחת סתימות, אחרת הבעיה רק תלך ותגבר.

הביוב עלול להיסתם מסיבות שונות:

  • הפסולת שאנחנו משליכים – פעמים רבות דיירי הבניין מובילים אל סתימתו של הביוב. הם משליכים אל תוך האסלה או הכיור פסולת שסותמת את הצינורות כמו נייר טואלט או מוצרי היגיינה שונים. כמו כן, שפיכת שמן לכיור או כל חומר שומני אחר עלולה ליצור שכבה עבה על גבי צינורות הביוב ולסתום אותן.
  • המים שסותמים את הביוב – האבנית המצויה בתוך המים גורמת לסתימת הביוב. ניתן להתגבר על הבעיה וצמצם את תדירות הסתימות על ידי התקנת מכשירים מסנני אבנית.
  • גורמים חיצוניים – גורמים רבים ושונים מאיימים על שלמותם של צינורות הביוב – שורשי עצים החודרים אל הביוב ומנקבים אותו, גוויות של בעלי חיים, פירות רקובים שנפלו מן העצים או חומרים כימיים המתנקזים אל הצינורות מהכבישים.

פעולות כמו שאיבת ביוב ופתיחת סתימות מתבצעות על ידי אינסטלטורים מקצועיים שעברו הכשרה מיוחדת. האינסטלטור בוחן את גודל הסתימה ומחליט אם לפתוח אותה באופן ידני או באמצעות שימוש בביובית. לעתים מדובר בסתימת ביוב קטנה יחסית שניתן לפתוח באמצעות כלים ידניים משוכללים. זו גם ההזדמנות של האינסטלטור לבחון את צינורות הביוב ולאתר פגמים.

במקרים של סתימה מאסיבית במיוחד, יש צורך להשתמש בביובית. הביובית היא משאית קטנה שעליה מותקן מיכל לשאיבת מי שופכין. כמו כן, אל הביובית מחוברת מצלמה הכוללת סיב אופטי הממפה את הביוב ומאפשרת לאתר את התקלה במהירות. אל מיכל השאיבה של הביובית מחובר צינור מים בלחץ גבוה שנועד לפורר את הסתימה בביוב. מעבר לכך, הביובית מיועדת לא רק לפתיחת סתימות, אלא גם לתחזוקה של מערכת הביוב ומניעת סתימות עתידיות.

ביובית משוכללת מיועדת לשאיבת חומרי פסולת שונים וביניהם גם שאיבת בורות דלק. מיכל הקיבול של הביובית עמיד בפני החומר הדליק והמשאית מעבריה אותו למקום בטוח – לאתר הטמנה מורשה. על מנת לשאוב את הדלק משתמשים בצינור מים המופעל בלחץ גבוה כדי להמיס את הסתימה. לאחר מכן שואבים את הדלק אל תוך הביובית.

שימוש נפוץ נוסף של הביובית הוא שאיבת בורות רקב (ספטינג). בורות הרקב הם מי שופכין או בורות ניקוז המשמשים את התעשייה. כך, בורות הרקב משמשים להזרמת פסולת של מפעלי ייצור. בורות הרקב של המפעלים האלה מתמלאים בבוא העת ומהווים סכנה לעובדים ולשוהים במקום. צוות של אינסטלטורים מגיע למקום כדי לשאוב את הפסולת ולהעביר אותה לאתר הטמנה מאושר.

באזורים תעשייתיים משתמשים בבורות שמן לניקוז פסולת שומנית. על פי רוב מדובר במסעדות, מוסכים, מפעלי מזון או בתי מלונות שעליהם חלה החובה להתקין בורות שמן, בגלל הקושי שבסילוק חומר זה הגורם לסתימת צינורות הביוב. בבור שמן תקני קיימת הפרדה בין השומנים. מי הביוב יוצאים מתוך המבנה ומתנקזים אל תוך בור רקב כדי לאפשר למים לשקוע אל תוך הבור ולשמן לצוף בתוכו (כיאה לחוק הפיזיקלי). בתוך בור השמן מותקנת משאבה שתפקידה לשאוב את השומנים אשר מצטברים בשכבה העליונה של בור הרקב ולהעביר אותם לבור השומן. לאחר שהשומן נשאב, מזרימים את מי הביוב שנותרו אל מערכת הניקוז הראשית בהתאם לחוק.

בור שומן חיוני לתפקודו של כל בית עסק שעובד רבות עם שמנים, אך חשוב לשמור על הבור ולשאוב ממנו את השמנים באמצעות ביובית. בור שומן שאינו מפונה בזמן עלול להפיץ ריח בלתי נעים ואף לגרום להצפה. האינסטלטורים המקצועיים מבצעים שאיבת בורות שומן באמצעות ביובית לעתים קרובות כדי להתגבר על הבעיה. לביובית יש משאבות יניקה מיוחדות ומיכל המסוגל להעביר את השומן שמצטבר לשטח הטמנה מוכרז.

חברת ביובית הקריה מציעה מגוון רחב של שירותים בתחום של שאיבת מי ביוב ופתיחת סתימות עבור לקוחות פרטיים ועסקיים כאחד. הצוות המקצועי של החברה נותן מענה מהיר ואיכותי לבעיות רבות ומציע את עזרתו בביצוע פעולות כמו שאיבת שומנים מבורות שומן, ביצוע תחזוקה שוטפת למערכת הביוב, איתור נזילות, שטיפת קווי ביוב, פתיחת סתימות ביוב (קטנות וגדולות) ועוד.

מעבר לכך, בחברה משתמשים בציוד טכנולוגי משוכלל כמו רובוט לצילום קווי ביוב או איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית הרגישה לשינויי חום וקור.

הצורך לשמור על איכות הסביבה עומד בראש מעיינה של ביובית הקריה, והצוות שלה משתמש בכלים משוכללים במטרה למגר את זיהום הקרקע והמים הנוצר כתוצאה ממי השופכין.

דרכם של בורות ספיגה

בור ספיגה הוא בור הנחפר באדמה ומשמש למטרות ספיגה של מי שופכין. בעבר היו מקימים בורות ספיגה ליד הבית, וכדי למנוע ריחות רעים היו מכסים אותו בסיד. בור הספיגה גורם לזיהום סביבתי ולנזק תברואתי בכך שהוא מזהם את הקרקע ואת המים ופוגע במשאבים המיועדים לגידולים חקלאיים. בעקבות הסיבוכים שלהם גורמים בורות הספיגה, הוציא המשרד להגנת הסביבה בשנת 1992 הנחיות לגבי הקמת הבורות. לפי הנחיות אלה, חל איסור להקים בור ספיגה באתר בנייה חדש ובמקומות שבהם היו בורות ספיגה יש צורך להתחבר אל מערכת הביוב הראשית. נוסף על כך, במקומות שבהם מוכרחים להמשיך ולהשתמש בבורות ספיגה, חשוב לקבל אישור ממשרד להגנת הסביבה.

וכך קורה שבימינו מרבית צינורות הבתים, המשרדים והמפעלים מחוברים אל מערכת הביוב הארצית, אך חלקם עדיין מחוברים אל בור ספיגה. בשונה ממערכת הביוב הרגילה, לבורות ספיגה אין סף הכלה, וכאשר הם מתמלאים עד הסוף, הם מפסיקים למלא את תפקידם. כאשר בור הספיגה, חשוב להזמין את שירותיהם של אינסטלטורים טובים כדי לפתור את הבעיה.

אלה כמה דברים שכדאי לדעת על שאיבת בורות ספיגה:

  • השאיבה מתבצעת בדרך כלל על ידי ביובית אשר שואבת את כל הפסולת אל המכל שאליו היא מחוברת. לאחר השאיבה מבצעים האינסטלטורים פעולות ניקוי וחיטוי כדי להחזיר את בור הספיגה לקדמותו.
  • צוות של אינסטלטורים מקצוענים מספק לכם אחריות מלאה על שאיבת החומרים המזהמים מבור הספיגה.
  • כדאי להזמין את שירותי שאיבת בור ספיגה רגע לפני שהבור מתמלא. כאשר בור הספיגה סתום לגמרי, מלאכת השאיבה הופכת למורכבת יותר.

ביובית הקריה המלצות 

מה אנשים מספרים עלינו

פוסטים אחרונים

הצילו סתימה בביוב מה לעשות?

הצילו סתימה בביוב מה לעשות?

מי אתנו לא נתקל בסתימה בביוב שמציפה ריחות עזים וקשים ובחלק מהמקרים את מי הביוב

קרא עוד ←
דרכם של בורות ספיגה

דרכם של בורות ספיגה

בור ספיגה הוא בור הנחפר באדמה ומשמש למטרות ספיגה של מי שופכין. בעבר היו מקימים

קרא עוד ←
ביובית לחניונים

ביובית לחניונים

ביובית לחניונים היא משאית קטנה המיועדת להתמודדות עם בעיות במערכת הביוב ומכאן שמה, ביובית. הביובית

קרא עוד ←
ביובית חירום

ביובית חירום

מערכת הביוב זו מערכת מורכבת מאוד מערכת וגם אם נשמור ונתחזק אותה באופן קבוע, תמיד

קרא עוד ←

הצורך לפתוח סתימות ביוב ולשאוב את מי השופכין הפך לקריטי בשנים האחרונות. מדינת ישראל הולכת ומתפתחת לאורך השנים ונבנים בה בניינים רבים שצינורות הביוב שלהם מתחברים בסופו של דבר אל מערכת הביוב הארצית. השימוש התכוף בצינורות הביוב גורם לא פעם לסתימתם, כך שבעיית הביוב הסתום הופכת לא פעם לדחופה וקריטית.